Preskočiť na obsah

TRETIA MAJSTROVSKÁ SEZÓNA V OBECNOM FUTBALOVO

Zverejnené 30.11.2006.

Kategória

Naše futbalové mužstvo pôsobí tretí rok v III.A triede okresnej futbalovej súťaže. Po prvej, možno trošku rozpačitej sezóne,
kedy sa kryštalizoval káder a skúšalo sa množstvo hráčov sa v druhom roku účinkovania mužstvo stabilizovalo a vo výslednej tabuľke obsadilo 5. Miesto s bilanciou 4 víťazstva, 2 remízy a 6 prehier. U hráčov bolo badať zodpovednejší prístup k hre aj ku tréningom. V oblasti materiálnej oblasti sa nám podarilo dostavať oplotenie ihriska, tak aby vyhovovalo futbalovým normám. Došlo tiež k navýšeniu rozpočtu zo strany obce – dá sa povedať jediného finančného sponzora v uplynulej sezóne.

Nový súťažný ročník priniesol zmeny v hracom systéme. Kvôli nízkemu počtu účastníkov sa súťaž odohrá štvorkolovo. Znamená to síce zvýšené finančné nároky na rozpočet klubu, ale výhody v tom, že hráči odohrajú viac zápasov a diváci majú možnosť namiesto 6 domácich zápasov vidieť 12. Vstup do sezóny 2005/2006 sa mužstvu vydaril. Bez problémov vyhráva domáce zápasy. Vonku sa nám však nedarí podľa predstáv vedenie klubu, ani podľa predstáv hráčov. Zvlášť mrzí prehra v Novosade 1:2, ktorú sme si podľa predvedeného výkonu nezaslúžili. O body sme prišli aj v Trebišove, kde sme viedli 2:0 a nakoniec prehrali 2:4. Bohužiaľ aj taký je niekedy futbal. Doteraz nazbieralo mužstvo 12 bodov a pohybuje sa v strede tabuľky s minimálnym odstupom za vedúcimi mužstvami. Verím, že pri troške šťastia a lepších výkonoch na súperov nie je nereálne ani víťazstvo v súťaži. Na súpiske je 24 hráčov. Na zápasy doteraz nastupovali zväčša v tejto zostave: V bráne sa striedajú M. Ferčák a R. Porhinčák, v poli hrajú M. Bajus, L. Bujňák, D. Ščerba, V. Švec, B. Bujňák, J. Lendacký, M. Štefanko, Z. Hartl, J. Gajdoš, I. Bálint, P. Jakab, P. Ferjo, J. Štefanko, Š. Puškáš, E. Gašpar, M. Dragula, v jednom zápase nastúpili P. Serbinčík, B. Čonka a V. Hric.

Klub od tejto sezóny angažoval v osobe Z. Hartla hrajúceho trénera. Kostru mužstva tvoria domáci hráči. Bohužiaľ kvôli finančným problémom sa v jeseni nepodarilo zrealizovať ďalší prestup P. Jurka, ktorý by bol výraznou posilou mužstva.

V závere sa chcem poďakovať všetkým hráčom za zlepšený prístup k hre aj k tréningom ( aj keď vždy je čo zlepšovať), divákom za vytvorenie seriózneho domáceho futbalového prostredia (aj keď by ich mohlo byť viac), obecnému úradu za financovanie klubu (zišlo by sa aj viac), firme Kondor – inštalatér za materiálnu pomoc, p. Eperješimu za poskytnutie dopravy, p. Leškaničovi – pohostinstvo – za poskytnutie občerstvenia pre hráčov po 5 zápasoch a p. P. Ferjovi za sponzorský príspevok. Verím, že každý súdny fanúšik hlavne postupne zlepšujúcu sa hru aj keď tých bodíkov by mohlo byť viac.