Preskočiť na obsah

Futbal v Novom Ruskove na vzostupe

Zverejnené 10.11.2014.

Kategória

Obecný futbalový klub vznikol ako občianske združenie v roku 2003. Do súťaže vstúpil v jesennej časti ročníka 2003/2004. Po troch rokoch účinkovania v III. triede okresných futbalových súťaží  postúpilo mužstvo dospelých do II. triedy, v ktorej sa v ročníku 2006/2007 umiestnilo na 2. mieste. To znamenalo postup do najvyššej okresnej súťaže, v ktorej bohužiaľ malo nevydarenú jarnú časť a  rozdielom jedného bodu vypadlo späť do II. triedy. V ročníku 2006/2007 začalo v súťažiach účinkovať  mužstvo žiakov, v ročníku 2007/2008 aj mužstvo dorastencov. Po reorganizácií súťaží v okrese v sezóne 2010/2011 účinkuje mužstvo v I. triede, skupina sever.

V roku 2013 prevzalo klub nové vedenie na čele s prezidentom Jozefom Gajdošom. A treba povedať, že to vzalo za správny koniec. Podarilo sa mu stabilizovať a rozšíriť káder hráčov. Do mužstva prestúpili „ruskovčania“ Miroslav Koreň a Dominik Rusnák, na hosťovanie prišiel Miroslav Bodnár z FK Kysta a Martin Oláh z FK Z. Hradište.  

V súčasnej dobe reprezentujú obec dve mužstvá – dospelí a žiaci. Žiaci sa už v sezóne 2013/2014 

spojili s Plechoticami a spoločne bojovali o čo najlepšie umiestnenie vo svojej skupine, čo sa im aj 

patrične podarilo, keď sa umiestnili v strede tabuľky, a to na 4. mieste zo siedmych družstiev. V tomto ročníku 2014/2015 sú po jesennej časti na 8. priečke z desiatich družstiev.  Ale sezóna ešte nekončí a pred sebou majú aj jarnú časť, v ktorej svojich deviatich súperov preveria ešte raz a dúfam, že na konci sezóny sa budú tešiť z čo najlepšieho umiestnenia. 

Dospelí v sezóne 2013/2014 skončili na bronzovej priečke, ale teší ma skutočnosť, že sme mali druhého najlepšieho strelca v našej skupine, a to Juraja Potočníka, ktorý nastrieľal 22 gólov a tak zaostal iba o 3 góly za najlepším strelcom I. triedy SEVER. Potešilo aj tretie miesto v rámci okresu v súťaži fair-play. V tejto sezóne 2014/2015 o našom umiestnení v tabuľke rozhodol práve posledný zápas na domácom trávniku proti družstvu Zemplínskej Teplice, nad ktorým sme vyhrali 2:1, a tak sme po jesennej časti skončili na prvom mieste s náskokom jedného bodu práve pred mužstvom Zemplínskej Teplice a s náskokom štyroch bodov pred mužstvom Plechotíc. Pred nami je ešte jarná časť v ktorej sa budeme snažiť udržať si svoje postavenie v tabuľke čo najdlhšie. Verím, v čo najlepšie umiestnenie aj v tejto sezóne. 

            V júli sa nám vďaka starostovi obce, ktorý zabezpečil materiál, podarilo svojpomocne vymaľovať fasádu šatní. Preto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli svojou prácou a zároveň sponzorom, prispievajúcim na činnosť klubu. Verím, že klub bude aj naďalej robiť dobré meno sebe aj obci a že svojimi výkonmi pritiahne ešte viac divákov. Tým sa tiež chcem poďakovať za hojnú účasť a povzbudzovanie v domácich  zápasoch, ale aj na ihriskách súperov. 

(V. Š.)